Orissaare tammega staadioni palliväljakute uuendamine 2.0

Orissaares on noorte üks lemmikuid kooskäimise ja kokkusaamise kohti olnud läbi aastakümnete spordiväljak. Jah, seesama kuulus Tammega staadion.

Esimesed teadaolevad andmed noorte kogunemisest selles paigas, mis siis kandis Kaasiku nime on juba esimese Eesti Wabariigi aegsed. Noored mängisid spordiväljakul võrkpalli ja kiikusid, oli ka hüppekast. Vahetult peale II maailmasõda alustasid kohalikud aga staadioni ehitusega. Palliväljakud kolisid staadioniringi kõrvale ja valmis 318 m pikkune, nelja rajaga tuhakattega jooksuring ning kaugushüppekast. Valmimisaeg 1950-ndate algus.
Järgmine suurem renoveerimine toimus möödunud sajandi 90-ndate alguses. Jooksurada ja palliväljakud said kummiplaatidest katte, uuendati ka kaugushüpperada, oda/palliviske alasi ja kuuli- ning kettaheiteringe.
Orissaare staadioni kujunemise lugu on võimalik täpsemalt kodulehelt lugeda:
http://www.orissaaresport.ee/spordibaasid/staadion/staadioni-ajalugu

Möödunud sügisel, 30 aastat peale viimast renoveerimist saime uuendada korvpalliväljakut, esialgu küll asfaltkattega. Uus väljak on noorte poolt hästi vastu võetud ja suvisel ajal ka igapäevaselt kasutuses. Seal toimuvad Orissaare gümnaasiumi kehalise kasvatuse tunnid, spordikooli treeningud, ning õhtuti on plats kõigile huvilistele avatud. Alati.

Palliväljak on aktiivses kasutuses aga mõnusast noorte aktiivse ajaveetmise kohast on puudu, mõned pingid, prügikast, rattahoidjad ja suurem varjualune.
Katusealusega mini-treeningplats/varjualune on lihtne staadioni vahendite kuuri kõrval asetsev katusealune, mida saaksime kasutada, lisaks mini trenniplatsile ka sündmuste ajal kohtunike-alana või 3×3 korvpalli võistluste ajal registratuurina. Samuti saab seda kasutada nii päikese kui ka vihma eest varju otsides. Koos uue varjualuse ehitamisega värvime üle ja vahendite kuuri, nii et need kaks moodustaksid ühtse terviku.

Pingid ja rattahoidlad on teadlikult valitud betoonist, kuna väljak on alati ja kõigile avatud siis tugevad pingid kestavad aastakümneid. Sarnased tooted on meie terviserajal juba üle 6 aasta ning on endiselt heas korras.

Orissaare staadion on omavalitsuse hallata aga nagu 90 aastat tagasi võtsid kohaliku haridusseltsi liikmed härjal sarvist ja rajasid väljaku, kus noored saaksid koos käia siis nii ka nüüd. MTÜ Orissaare Sport on kohaliku spordielu vedanud üle 10 aasta, siin näeme praegu kitsaskohta, mida me saaksime koos Saku Õlletehase projektiga parandada ja seda selleks, et meie lastel ja noortel oleks paremad sportimistingimused.
Eesmärk siis ja nüüd nüüd on sama – noortel peab olema võimalik aktiivselt vaba aega veeta. Koht kus olla ja tegutseda.
Aga mitte ainult noortel. Vanaema koos lastelastega tuleb palli mängima. 🙂 Seni kuni põnnid möllavad saab memm pingil istuda ja vaadata. Ema-isa koos teismelistega tulevad väljakule seni kuni isa teeb poistega viitekat, saavad ema ja tütar mõnusalt pargipingil lobiseda.